Dzisiaj jest piątek, 22 marca 2019 roku. Dzisiaj imieniny obchodzi: Katarzyna, Bogusław, Oktawian, Jagoda
Strona głównaPatron SzkołyAktualnościNasza szkołaGrono pedagogiczneInformacje dla pedagogów i uczniówOsiągnięciaMakroregionalne Przesłuchania CEAKonkurs Młodych OrganistówOgólnopolski Konkurs PianistycznyOgólnopolski Konkurs 20 spojrzeń...Dni Muzyki KościelnejDokumentyVox HumanaCD wydane przez SzkołęGaleria zdjęćCiekawe linkiPolityka prywatnościKontakt

Nasza szkoła


Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I i II stopnia z siedzibą przy ul. Prostej 35A w Krakowie została powołana do istnienia dekretem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego z dnia 4 marca 2006 roku. Szkoła II stopnia jest kontynuatorką istniejącego wcześniej Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego przy Instytucie Liturgicznym (działającego do 1998 roku) i Archidiecezjalnej Szkoły Organistowskiej (1998-2006). 

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych

Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I i II jest szkołą niepubliczną, prowadzoną przez Archidiecezję Krakowską. Obydwa stopnie naszej Szkoły mają oddzielną strukturę, oddzielny wpis do ewidencji szkół oraz oddzielnie przyznane uprawnienia szkół publicznych, nadane przez Ministra Kultury. Oznacza to, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowuje naszą działalność, a Centrum Edukacji Artystycznej sprawuje nad nami nadzór pedagogiczny.

W Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej I i II stopnia kształcimy uczniów zgodnie z zasadami obowiazującymi w szkołach państwowych, wydajemy świadectwa oraz dyplomy ukończenia szkoły muzycznej, posiadajace taką samą rangę jak świadectwa państwowych szkół muzycznych. Nasi uczniowie otrzymują legitymacje szkolne (pod warunkiem że jest to jedyna szkoła do której uczęszczają i nie przekroczyli 24 roku życia). Po zakończeniu cyklu edukacyjnego w szkole II stopnia absolwenci mogą starać sie o przyjęcie do wyższych uczelni muzycznych.

Od wielu lat kształcimy organistów kościelnych. Większość pracujących w Archidiecezji Krakowskiej organistów to nasi absolwenci. Prowadzimy także kursy dokształcające dla pracujacych juz organistów.

Wiek kandydatów, w przypadku szkoły I stopnia, nie może przekraczać 16 lat, w przypadku szkoły II stopnia - 21 lat. Jedyny wyjątek w tym względzie stanowią kandydaci do klasy organów ASM II stopnia, których wiek nie może przekraczać 35 roku życia. 

Nasza kadra nauczycielska to wykwalifikowani pedagodzy, wykładowcy Krakowskiej Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i nauczyciele szkół muzycznych I i II stopnia w Krakowie i Małopolsce, wśród nich wielu wybitnych organistów, pianistów, teoretyków muzyki i liturgistów.

W ASM I stopnia kształcimy w następujących klasach instrumentalnych: fortepian, skrzypce, wiolonczela, flet, saksofon i gitara. Zobacz więcej informacji o ASM I stopnia.

W ASM II stopnia oprócz klasy organów, kształcimy w klasach: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, klarnetu, saksofonu i gitary. Planujemy także uruchomienie klasy śpiewu solowego. Zobacz więcej informacji o ASM II stopnia.

Kontynuacją nauki po ASM II stopnia mogą być studia na kierunku Muzyka Kościelna na Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, lub w Akademiach Muzycznych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.SAMORZĄD SZKOLNY w roku szkolnym 2018/2019
  • Przewodnicząca: s. Monika Magiera (ASM II st., rok VI),
  • Zastępca: Maciej Miziołek (ASM II st., rok III),
  • Skarbnik: Kacper Orzechowski (ASM II st., rok IV).
Pozostali członkowie:
  • Wojciech Czech (ASM II st., rok III),
  • Marcin Furgał (ASM II st., rok V).
Opiekun: mgr Łukasz Sandera

© 2002-2019 Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna w Krakowie Strony internetowe: impulsivo.pl